روزهای کاری 09:00 20:00

انواع وام خرید مسکن

 
معرفی برخی از آپشنهای لوکس آپارتمانی:

۱-وام بانک مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن جوانان (وام ۲۵۰ میلیون تومانی)

۲-وام بانک مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم (وام ۱۶۰ میلیون تومانی ویژه زوجین)

۳-وام بانک مسکن از محل اوراق (وام ۱۰۰ میلیون تومانی ویژه زوجین).

۴-وام بانک مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم (۸۰ میلیون تومانی)

۵-وام بانک مسکن از محل اوراق ممتاز (۶۰ میلیون تومان)

۶-وام بانک مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن (۲۰ میلیون تومان)

۷-وام بانک مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن (۱۲ میلیون تومان)

***  مبلغ اقساط وام ۲۴۰ میلیون تومانی خرید مسکن:

سقف وام خرید مسکن که اخیرا افزایش یافته، برای افراد ۱۴۰ میلیون و برای زوجین ۲۴۰ میلیون تومان است.

با توجه به سود ۱۷.۵ درصدی و بازپرداخت ۱۲ ساله این وام، حداکثر اقساط برای هر فرد حدود دو میلیون و ۳۳۱ هزار تومان و برای زوجین حدود سه میلیون و ۹۹۷ هزار تومان خواهد بود.

لذا افراد باید ۳۳۵ میلیون تومان و زوجین باید ۵۷۵ میلیون تومان بازپرداخت داشته باشند.

*** ۲۰۰ میلیون تومان برای زوجین در تهران:

افزایش سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در شورای پول و اعتبار تصویب شد.

در یک‌هزار و دویست و هشتاد و پنجمین جلسه شورای پول و اعتبار، به‌ریاست عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی، افزایش سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات علاوه بر این، سقف تسهیلات جعاله از محل منابع داخلی بانکها توسط بانک مسکن و بانکهای تجاری (شامل تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم  و بدون سپرده) تا مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال افزایش یافت.

همچنین شورای پول و اعتبار، با امکان تلفیق حساب صندوق پس‌انداز مسکن جوانان با اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن (تا سقف اوراق مزبور) موافقت کرد.

*** هزینه وام مسکن افزایش یافت / قیمت برای مجردها و متاهل‌ها:

قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن مقداری افزایش یافته که بر این اساس زوجین تهرانی برای تهیه وام ۱۲۰ میلیونی باید ۱۰ میلیون و ۸۰ هزار تومان هزینه کنند و مجردهای تهرانی هم برای دریافت وام ۸۰ میلیونی مسکن و جعاله باید شش میلیون و ۷۲۰ هزار تومان بپردازند.

*** شرایط وام مسکن جوانان:

سقف تسهیلات در وام مسکن جوانان در تهران ۲۵۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ (کرج، مشهد، تبریز ، اصفهان ، کرمانشاه،اهواز، قم و شیراز) ۲۱۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۸۴ میلیون تومان می‌باشد. نرخ سود فروش اقساطی در این وام ۹ درصد بوده، و مدت باپرداخت آن ۲۰ سال است. معمولا مدت انتظار برای دریافت این وام بین ۵ تا ۱۵ سال است.

*** شرایط فرد برای دریافت وام مسکن جوانان:

برای دریافت وام مسکن جوانان، لازم است حداقل سن ۱۸ سال باشد و فرد در بانک مسکن، حساب «پس انداز مسکن جوانان» خود را افتتاح کند.

*** وام ۲۰۰ میلیونی بانک مسکن:

طرح ۱ و ۲ بانک مسکن

اواخر مهر بود که بانک مسکن طرح ۱ و ۲ را تصویب کرد که به موجب آن همزمان با سپرده گذاری با حداقل سپرده ۱۰ میلیون تومان، در ازای درصدی از مبلغ سپرده، تسهیلاتی با سقف ۲۰۰ میلیون تومان و به صورت میان مدت به فرد پرداخت می‌شود، که این مبلغ معادل ۸۵ درصد میزان سپرده خواهد بود. نرخ سود سپرده گذاری در این طرح بانک مسکن، به صورت نرخ سود علی الحساب سالانه دو درصد است. نرخ سود تسهیلات نیز سالانه یک درصد است.

*** شرایط طرح ۱ و ۲ بانک مسکن:

حداکثر مدت بازپرداخت در این طرح ۶۰ ماه است. البته تسهیلات گیرنده می‌تواند در قرارداد خود مدت زمان کمتری را برای بازپرداخت به بانک اعلام کند. این وام بانک مسکن، برای خرید کالا یا خرید خدمات است، برای مثال با این وام می‌توان مسکن یا خودرو خرید و یا حتی شهریه دانشگاه را پرداخت کرد! وام مسکن بانک مسکن در طرح ۱ و ۲، برای هر فرد حقیقی مجاز به اخذ تسهیلات و حتی اشخاص حقوقی معرفی شده توسط وی و همچنین بستگان درجه یک او تعلق می‌گیرد.

*** طرح ۶۷ بانک صادرات (وام بدون ضامن):

در طرح ۶۷ بانک صادرات میتوان ۴۸ ساعت پس از افتتاح حساب کوتاه مدت، به پشتوانه همین حساب، از بانک صادرات درخواست دریافت تسهیلات کرد. در این طرح میتوان تا ۸۰ درصد میزان سپرده خود، تسهیلات بگیرید. سقف تسهیلات در این طرح ۲۰۰ میلیون تومان بوده و برای گرفتن تسهیلات به حداقل ۵ میلیون تومان سپرده نیاز دارید.

*** شرایط وام در طرح ۶۷ بانک صادرات:

متقاضیان این وام، پس از افتتاح حساب، بابت سرمایه گذاری خود سود ۷ درصدی ماهیانه دریافت خواهند کرد. نرخ سود تسهیلات نیز ۶ درصد میباشد. بازپرداخت و تعداد اقساط در این طرح، به میزان سرمایه گذاری و تسهیلات متقاضی بستگی دارد. در حالت کلی از نظر مدت زمان بازپرداخت بین مدت زمان ۱۲، ۲۴ و ۳۶ ماه حق انتخاب دارید و حداکثر زمان بازپرداخت ۳۶ ماه است. جالب است بدانید که در این طرح، سپرده شما نزد بانک، به عنوان وثیقه میماند و نیازی به داشتن ضامن و یا هر وثیقه دیگری ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *